szukaj  |   kontakt

Jacek Kadis - Piosenka do lustraQsz - Dwa słowaNoro Lim - Do Ciebie

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » Chwyć mnie za rękę - płyta Kamila Wasickiego
Chwyć mnie za rękę - płyta Kamila Wasickiego

 11 kwietnia 2011r. ukazała się płyta Kamila Wasickiego pt. Chwyć mnie za rękę . Na płycie znalazły się utwory autorskie, których charakterystyczną cechą jest umiejętne ujęcie w poetyckim słowie zjawisk na pozór prostych i oczywistych. Dojrzałe teksty, pełne zręcznych, niebanalnych metafor i odkrywczych skojarzeń komponują się z niezwykle spójnymi aranżacjami instrumentalnymi. W warstwie muzycznej usłyszymy piosenkę rockowo – poetycką z elementami bluesa. Oryginalne brzmienie, we frazie bliskie tradycji, nie poddaje się współczesnym modom. Nietuzinkowa wyobraźnia artysty, wykonanie oraz klimat tej płyty, dostarczają wielu autentycznych wzruszeń.

Kamil Wasicki  (ur. 23 czerwca 1979 w Koninie) – poeta, kompozytor, śpiewający autor, gitarzysta, z zawodu realizator dźwięku. Laureat wielu prestiżowych festiwali i przeglądów, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2009 w Warszawie, na którym zdobył Grand Prix im. Jonasza Kofty, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie dwukrotnie otrzymał nagrodę specjalną im. Wojciecha Bellona. Koncertuje z zespołem w składzie:  Artur Matejuk - akordeon, Jakub Chojnacki - saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne, Patryk Kazuś - gitara basowa i Paweł Andrzejewski - perkusja.  

Lista utworów:

1. Chwyć mnie za rękę - 03:18
2. List do poety - 04:56
3. Niech tak będzie - 05:20
4. Na poddaszu - 04:14
5. Między Bogiem a moim domem - 03:47
6. Czasem tak bywa - 05:11
7. Modlitwa poety - 07:27
8. Tylko tyle - 05:25
9. Wizyta po latach - 05:36 

teksty/muzyka: Kamil Wasicki 

Co mówią o płycie:

"Potężna dawka mocnego grania połączona z ciekawą, niebanalną poezją. Wasicki ma wiele ciekawego i świeżego do opowiedzenia zarówno jako autor tekstów, jak i kompozytor. Kapela - brzmi!" Jerzy Satanowski 

"(...)słucham tego, co śpiewa Wasicki – i wzruszam się, albo rozmarzam, sam z siebie. To owa odwieczna istota sztuki estradowej i scenicznej, o której przed wiekami pisał Diderot. Istotą której jest łza – ale nie przez artystę roniona, lecz przezeń na widowni wywołana(...)" Jan Poprawa

Więcej informacji: http://www.kamilwasicki.pl/