szukaj  |   kontakt

Gabriela Lencka - Niegramatyczne RozmowySzymek Zychowicz - Anna od cokołówKamil Wasicki - Gdzieś między Bogiem

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2014 » "Cały kosmos" - nowa płyta Apolinarego Polka
"Cały kosmos" - nowa płyta Apolinarego Polka & Dobry Diabeł

"Cały kosmos" to pierwszy od pięciu lat i pierwszy w tym składzie (Dobry Diabeł) album Apolinarego POlka będzie miał swoją premierę na festiwalu Muzyczny Azyl nad Szelmentem 26 lipca, a zaraz potem, 1 sierpnia, na Altersongu w Dąbrowie Mogileńskiej. Na płytę składają się autorskie utwory POlka w niebanalnej aranżacji na gitary, skrzypce, kontrabas, ukulele, harmonijkę, banjo i dwa głosy. Jest to album akustyczny, znajdą tu dla siebie sporo miłośnicy folku, dobrego tekstu, country, a także piosenki żeglarsko-metafizycznej, depresyjnego reggae, Pana Samochodzika i lambady o kosmosie. Oprócz zespołu na gitarach rezofonicznych grają znany i ceniony w środowiskach bluesowych Jędrzej Kubiak oraz Mariusz Wilke (Bez Jacka, dawniej Słodki Całus od Buby), który również zrealizował nagrania.

Płytę można nabyć podczas festiwali i koncertów, a także w internecie za pośrednictwem witryny apolinary.pl. Dźwięków na niej nagranych można posmakować na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=hN6H9XypkSY.

Wywiad Piotrka Szauera z Apolinarym
Okładka płyty