szukaj  |   kontakt

RYKOSZEPT - Torba na Rzeczy PospoliteAgata Gałach - Jak kamieńAgata Gałach - Przystanek Ziemia Święta

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » patronat » 2010 » Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską 2010
Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską 2010

 Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską to impreza trzydniowa o charakterze konkursu z udziałem młodych twórców i wykonawców piosenki literackiej z terenu całej Polski, połączona z konsultacjami oraz występami autorytetów w tej dziedzinie.

Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską są imprezą cykliczną odbywającą się raz w roku w ostatni weekend września. Spotkania odbywają się w sali widowiskowej Biłgorajskim Centrum Kultury. Organizacją i obsługą imprezy zajmują się pracownicy BCK, wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia "Teatr i Muzyka". Spotkania stwarzają możliwość konfrontacji osiągnięć w dziedzinie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, służą doskonaleniu warsztatu twórczego i wykonawczego młodych twórców, a dla mieszkańców Biłgoraja i okolic są ofertą rozwijającą ich świadomość kulturalną.

"Biłgoraj" to impreza mająca już swoją renomę, a laureaci Spotkań są nominowani do finału Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Zdobywca nagrody głównej XV Biłgorajskich Spotkań - Mariusz Oziu-Orzechowski w roku 2003 otrzymał II nagrodę na Festiwalu Aktorskiej Interpretacji Piosenki we Wrocławiu, a podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2004 roku wszyscy nominowani z naszych Spotkań znaleźli się w koncercie laureatów (Mariusz Oziu-Orzechowski - II nagroda, Michał Fałkiewicz i Marek Król - wyróżnienie). W roku 2005 jeden z laureatów naszych Spotkań (zespół Drużyna Wawrzyna) zdobył w Krakowie III nagrodę. Laureatami Biłgorajskich Spotkań byli też Jarosław Wasik, Radosław Popłonikowski, Magda Turowska, Andrzej Wawrzyniak, Sambor Dudziński, Szymon Zychowicz, Cecylia Sadowska, Jagoda Naja, Basia Stępniak, Jacek Musiatowicz, Waldemar Śmiałkowski, Jarosław Chojnacki, Agata Ślazyk, Szymon Wydra, Dzidka Muzolf, Bazia Szot, Marcin Różycki, Beata Osytek, Marcin Styczeń, Michał Konstrat i wielu innych. O Biłgoraju i naszych Spotkaniach wspominane jest w okazjonalnych wydawnictwach dotyczących tego typy festiwali jak np. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku czy wrocławski Festiwal Piosenki Aktorskiej.

Biłogoraj 2010 - KONCERTY

24.09.2010r. (piątek)
godz. 20.00 - KONCERT INAUGURACYJNY czyli:
Gospodarze i Przyjaciele Spotkań
- Teatr Poezji i Piosenki BCK
- Krzysztof Krawczyński (Wesoła)
- Beata Osytek (Warszawa)
- Mariusz Oziu-Orzechowski (Hajnówka)
- Karolina Serocka (Kraków)
- CZERWONY TULIPAN

25.09.2010r (sobota)
godz. 18.00 - KONCERT KONKURSOWY czyli:
Ubiegłoroczny Laureat - Łukasz Jemioła (Limanowa)
Kandydaci na Laureatów - część I
Fałkiewicz Band i nie tylko
Kandydaci na Laureatów - część II

26.09.2010r (niedziela)
godz. 17.00 - KONCERT FINAŁOWY czyli:
Laureaci XXII Spotkań
JAROSŁAW CHOJNACKI

Organizatorzy

Stowarzyszenie "Teatr i Muzyka",
Biłgorajskie Centrum Kultury

ul. Kościuszki 16,
23-400 Biłgoraj
tel./fax 0 84 686 04 15
e-mail: bck@lbl.pl

http://www.bck.lbl.pl/kontakt.php