szukaj  |   kontakt

Corda - Nie mów
Gabriela Lencka - Emesis
Gabriela Lencka - Mój Misiu

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Biłgoraj 2007
XIX Biłgorajskie Spotkania z Poezją śpiewaną i Piosenką Autorską - cd.

Anna AgierAnna Agier - Łódź. Ciekawa artystka, ładnie śpiewa, dobrze interpretuje, tworzy dla niej Mariusz Żółkiewka - także akompaniator, w obu rolach sprawdza się dobrze, szkoda, że w konkursie śpiewał 'cudzesy'. Jak się samemu potrafi pisać
i grać to po co promować innych. Mariuszu samopromocja! Piszesz, komponujesz i grasz dobrze. Anno trzymaj się tego gościa, pomoże ci się zrealizować artystycznie, czego wam obojgu z całego serca życzę.

Piotr Kajetan MatczukPiotr Kajetan Matczuk z Ełku - za mało siebie w tym co śpiewa i gra, jego pomysły wokalno-muzyczne sprawiają wrażenie deja vu. Pełno tam innych artystów, a mało Piotra. Moja rada - wsłuchaj się w siebie, niech w tobie gra i jak zagra to przekaż to nam. Miej serce i patrzaj w serce. A wszystko dookoła to jest nasz chleb powszedni. Można z niego przyrządzić smakowite kanapki. Masz produkty i nóż.


Aleksandra Wierzbicka - Poznań. Hmmm, Gałczyński wykonany ze smakiem (lubię tego poetę, choć to nie w modzie), dobrze wokalnie i muzycznie, w zasadzie nie ma się czego czepić. Brakło troszkę tego co ma poezja Gałczyńskiego, duszka przekory, poetyckiego 'odjazdu', no... cholera za solidne. Czyżby piętno Poznania?

Marta Mathea RadwanMathea czyli Marta Radwan z Podkowy Leśnej. Pierwszy utwór "Magia" - oryginalny i ciekawy, wykonany z iskierką, błyszczał, sprawiał radość słuchaczowi, fajny aranż, błyskotliwe wykonanie. "Moda na zakochanie" - pop dla 80% z góry krzywej Gaussa. Śpiewaj dla inteligentnych, może reszta podciągnie się i zacznie używać szarych komórek - szlachetna to misja.


Patrycja Szubstarska z podsandomierskich Gorzyczan. Uzdolniona aktorsko i wokalnie młodziutka osóbka, jeszcze się uczy sceny, walczy z tremą, ale uwaga na nią! Jeszcze tylko kilka wiosen...

Werdykt Jury jest jaki jest, skandalu nie ma. Poziom prezentacji był nadzwyczaj wysoki. Nieoficjalnie wiadomo, że w tym roku większość podmiotów scenicznych była rozpatrywana jako kandydaci do nagród i wyróżnień. Taka a nie inna ich ilość spowodowana była stanem kasy organizatorów i długością (a fe!) koncertu laureatów, który jak zwykle wyreżyserował Andrzej Głowacki, w formie podróży Czerwonym autobusem przez naszą rzeczywistość
(w podróży nie uczestniczył bezpośrednio artysta M. Sochacki, bo mu się nie chciało zejść
z czwartego piętra, wstrętny, leniwy grubas. Daszek zszedł był, ale on mieszka na wysokim parterze i waga mu nie przeszkadza).

I to by było na tyle.


Opublikowany: 2007-10-28 19:10:00
Strony: