szukaj  |   kontakt

Dominika Barabas - Cień
Gabriela Lencka - Niegramatyczne Rozmowy
Rafał J. I. Kowalewski - Erotyk

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Biłgoraj 2007
XIX Biłgorajskie Spotkania z Poezją śpiewaną i Piosenką Autorską - cd.

Marek Sochacki - czyli Ja - z Sandomierza. Nieźle, kawałki dobre, bez zmyły w tekście (prawie) - zadowolonym! Wywiozłem wyróżnienie.

Karolina Słyk i Michał Zawadzki (znakomity pianista) z Płocka. Ona - młoda autorka tekstów i wykonawczyni. On - młody muzyk i akompaniator. Nagroda - Sitko Nadziei za ładne, poetyckie piosenki, dobrze wykonane, zmuszające do refleksji. Słucha się ich
z przyjemnością. Ciekawa para, warto obserwować, może nie zginą w szarzyźnie ogólnej.

Jacek DaszyńskiJacek Daszyński - stukilowy liryk z Łodzi (jak go określił Jan Poprawa), to kawał historii piosenki autorskiej i poetyckiej.
W Biłgoraju był w formie nadzwyczajnej. Daszek doskonale gra na gitarze i umie zachować właściwe proporcje między słowem i muzyką, doskonale ze sobą współgrają, jest to znakomicie wyważone - młodzi 'się uczcie'. Jacek wykonał swoje utwory bdb. wokalnie (a nie zawsze tak jest), w takiej formie dawno go nie słyszałem. Chapeaux bas! Dostał wyróżnienie.

Marek KrólMarek Król z Biłgoraja - znakomite piosenki autorskie, nie do końca 'zburaczone' wykonawczo, bo jak śpiewa Oziu - "Prawdziwa sztuka i tak się przebije". Cóż powiedzieć... Marku, jesteś facet utalentowany - niech potęga słowa rządzi twoim postępowaniem bez wspomagania (nadwrażliwcy tak mają
i dlatego obcowanie z ich twórczością a obcowanie z nimi samymi bezpośrednio to dwie różne rzeczy - bywają trudni jak dzieci). Ja się uniezależniłem i mam dystans do tego. Spróbuj, znajdź coś czemu możesz się poświęcić - niekoniecznie sztuce, ona jest w tobie i zawsze będzie, bo to choroba nieuleczalna. Odnalezienie się w dookolności uspokaja, nadaje sens naszej codzienności. Nagroda burmistrza za całokształt.

Mariusz Marcin DekielMariusz Marcin Dekiel - aktualny politycznie, śmieszy, ale... Jest lepszy kiedy śpiewa o głupocie ogólnoludzkiej, ponadpersonalnej, odwiecznej, lub filozofuje w błazeńskiej czapce, mówi rzeczy gorzkie, każe się zastanawiać. Cóż, może to moje zboczenie, ale lubię myśleć i sprawia mi to niekłamaną radość, czego wszystkim życzę. Dekiel nie musisz się podlizywać tym z górnej części krzywej Gaussa, 20% inteligentnych słuchaczy na sali to niezły wynik.

Fałkiewicz BandFałkiewicz Band - Michał Fałkiewicz, artystyczne dziecko Biłgorajskich Spotkań (jego tragicznie zmarły ojciec, poeta, gitarzysta, współtwórca imprezy, którego duch unosi się
w kuluarach i na scenie). Tu stawiał pierwsze artystyczne kroki, z przyjemnością patrzę jak staje się artychą pełną gębą,
z własnym stylem, swoistą charyzmą sceniczną, umie śpiewać, dobrał sobie niezłą ekipę. Grają ciekawie, ekspresyjnie, mają szansę się przebić - to trudne, ale nie niemożliwe. Tak trzymać. Bądź sobą i sobą pozostań Michale. Wyróżnienie.

Opublikowany: 2007-10-28 19:10:00
Strony: