szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Przystanek Ziemia ŚwiętaKatarzyna Brzozowska - O miłości ani słowaQsz - Wiem że

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » Biłgoraj 2008 - koncert jubileuszowy
Biłgoraj 2008 - Koncert Jubileuszowy z okazji 20-to lecia cd.

Następnym był Marek Król śpiewający Poeta Biłgorajski, którego teksty cenię a on czasami (nie zawsze) potrafi je wyśpiewać w sposób fascynujący – był w formie i słuchałem go uważnie i z dużą przyjemnością piękna ballada o życiu i przemijaniu zmuszała do M.M. DEKIEL i Jacek Kadismyślenia, a ja lubię te czynność nadzwyczajnie– tak trzymaj. Po Królu wystąpił artysta M.M. Dekiel z miasta Kielce, którego osobiście ( i jeszcze, Ozia i Daszka , że panienek moich nie zliczę) zwabiłem do grodu nad Tanwią, gdzie się znakomicie zaaklimatyzował i nie wyobraża sobie (tak jak i ja) życia bez corocznego tu przyjazdu. Dekiel to kabareciarz i filozof, złośliwiec i znakomity obserwator, wykonawca nie do podrobienia. Publiczność co roku z wytęsknieniem czeka na jego melorecytacje, nagradzając go salwami śmiechu za dowcip i oklaskami gdy zaśpiewa z gryząca ironią i goryczą o tym naszym świecie dookólnym. 'Kiedyś zapomnimy' to pieśń drugiego typu – gorzka, rozliczeniowa, filozoficzna, jedna z tych, które najwyżej cenię i Deklowi zazdroszczę.

Karolina Serocka 452Karolina Serocka kompletna artystka, znakomita wokalnie, będąca zarazem inspicjentką sceny na koncercie tym, zaśpiewała przepiękną piosenkę z repertuaru Wandy Warskiej - O synku mój. Prawdą jest jak zapowiedział Zoń – kobieta zmienną jest. Onegdaj wytknąłem Karolinie, że interpretacja utworu jest zbyt wierną kopią wykonania pierwowzoru (WW). Jednak To wykonanie było już jej własne, przepięknie czułe, miękkie i ciepłe, rozmarzało, grało na emocjach. Karolino – chylę czoła !  

Jarek Chojnacki 472O Jarku Chojnackim wypisałem już w życiu tyle peanów, że o bałwochwalstwo wobec tego pieśniarza śmiało mogę być posądzony. Nie wstydzę się tego, bo fanem jego jestem wiernym od chwili kiedy go usłyszałem po raz pierwszy, okoliczności naszego spotkania już opisywałem kiedyś, ciekawych zapraszam do relacji z lat ubiegłych, zamieszczonych na łamach ISAKA. Powtórzę, że taki głos, taka pasja wokalna trafia się rzadko nader i jej narodziny pewnie zjawiska nadprzyrodzone ( komety lib inne cuda) wieszczą. Żeby orgazm mentalny mój był pełny – zaśpiewał mojego ulubionego Asnyka (kocham tak samo Garcię Lorkę w jego wykonaniu).

Michal Falkiewicz 530A przecież następnie Michał Fałkiewicz zaśpiewał tekst swojego śp. ojca Jacka ... Wiele radości dałby ci syn gdyby miał oczy świetliste jak ja...przepiękne strofy zaśpiewane w sposób znakomity, powiało sztuką estradową najwyższych lotów – cholera, że też telewizornia nasza nie kręciła tego i nie poszło to w Polskę. Mam to nagrane na szczęście, i to, że zaczął fragment tekstu Jarek Wasik, a potem Michał już do końca trzymał nas urokiem słowa i swoim niebanalnym wykonaniem. A potem artyści wykonali powtórkę z rozrywki – czyli zaśpiewali po drugim utworze, w kolejności innej, lecz tak samo pięknie, aby uczta dla ducha i ucha trwała...

Chwała ci Biłgoraju, chwała ci Marylu, nasz ty Aniele Opatrzności, chwała Wam wszystkim co nie dosypiacie przed w trakcie i po imprezie, aby nam - wykonawcom i gościom Spotkań ptasiego mleka nie brakowało !  

Opublikowany: 2009-01-15 20:38:20
Strony:
oceń ten artykuł
Średnia ocena: 4,86
Komentarze
Data:
 2009-01-21 20:03:30
Autor:
 Zoń
Treść:
 Kto nie był w jesiennym, zwasze złoto-słonecznym , Biłgoraju, poranno-mgławych lasach, które skutecznie leczą" dedejafter", nie "darł ryja", niezależnie od stopnia słuchu muzycznego i znieczulenia C2H5OH, do rana, ten wiele stracił.Ale jeszcze ma szanse.
A swoja drogą zastanawiam się ,czy jest gdzieś jeszcze taki burmistrz, który ze sceny nie wygłasza śmiertelnie nudnych "pieprzo-drzemów", a śpiewa i recytuje. Ciekawe!
e-mail: