szukaj  |   kontakt

Michał Rogacki - Ludzie robią ludziDaniel Gałązka - Daj mi czasDominika Barabas - Cień

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2014 » Bazunowe wędrówki - nowa płyta
Bazunowe wędrówki - nowa płyta

Płyta „Bazunowe Wędrówki” ukazała się nakładem wydawnictwa Soliton. Dwupłytowy album podbije serce wszystkich miłośników piosenki turystycznej, szczególnie tych, którzy chociaż raz mieli okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej BAZUNA. Utwory na płytę wyselekcjonował Mirosław Michu Michalski, członek Komitetu Organizacyjnego, koordynator działań promocyjnych, który w przeszłości był zarówno widzem, wykonawcą, jak i jurorem, zna, więc Bazunę „na wylot”. On sam o albumie opowiada tak:

„Tytuł płyty ''Bazunowe wędrówki'' ma dla mnie, co najmniej trzy znaczenia. Po pierwsze Festiwal Bazuna odbywający się od 1971 roku, a organizowany niezmiennie przez klub, FIFY, ostatnio wraz innymi organizatorami, wielokrotnie zmieniał miejsca, w których odbywały się koncerty. Po drugie muzyka prezentowana przez lata wędrowała po gatunkach. Po trzecie wreszcie  wykonawcy przywędrowali na imprezę z różnych stron. Na płycie znajdziecie wykonawców z całej Polski i lekkie zróżnicowanie gatunków.

Mam nadzieję, że zabierzecie te piosenki na swoje wędrówki, bliższe i dalsze. Dziękuję wszystkim wykonawcom, którzy udostępnili swoje piosenki, zarówno archiwalne jak i specjalnie nagrane na potrzeby tego wydawnictwa. Organizatorom życzę wytrwałości, bo 42 edycje to sporo, ale dla klubu, który ma dopiero 50 lat do emerytury zostało jeszcze dużo czasu.

Słuchaczu! Jeśli któreś z nagrań Ci zatrzeszczy to wybacz, ale niektóre mają kilkadziesiąt lat, a jakość ówczesnego sprzętu nagrywającego dalece odbiegała od dzisiejszych standardów. Płyta jest również wspomnieniem o twórcach i wykonawcach tych piosenek, o ludziach, których spotkałem na moich bazunowych wędrówkach i o których zawsze pamiętam."

Przyjemnego słuchania
Mirosław "Michu" Michalski

Audycja Mikroklimat poświęcona płycie