szukaj  |   kontakt

Kamil Wasicki - Gdzieś między BogiemJacek Daszyński - AtenaJarek Wasik - Taki mam stan

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2015 » Bazuna 2015 w Sulęczynie od 26. do 28. czerwca

plakat Bazuny 2015

Bazuna 2015 w Sulęczynie od 26. do 28. czerwca

BAZUNA to Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej, organizowany od 1971 r. w trójmiejskim środowisku akademickim. Nazwa imprezy, zapożyczona od tradycyjnego kaszubskiego instrumentu dętego - „bazuny”, wskazuje na region turystycznych wędrówek studentów – nie tylko z Pomorza. W tym roku Bazuna odbędzie się w Sulęczynie w dniach od 26. do 28. czerwca.

Celem ogólnopolskiego Przeglądu, w momencie jego powstania, było ukazanie scenicznego obrazu piosenki turystycznego szlaku, udokumentowanie obecnego w masowej skali śpiewania i tworzenia muzyki oraz świetnych tekstów przez studentów ale nie tylko dla akademików. Na scenie prezentowali się autorzy, reprezentujący środowiska studenckie z całego kraju - czynni turyści, rajdowcy. Wykonania piosenek na scenie przypominały prawdziwe, plenerowe turystyczne śpiewanie, podczas wędrówki.

Początkowe edycje przeglądu „Bazuny” odbywały się w Gdańsku, we wnętrzach kultowego klubu „Żak”. Od 1975 r. impreza przeniosła się w plener, ustalając swój wędrujący status - co roku inne miejsce. Ta ostatnia zasada, z modyfikacją, przetrwała do dziś - w kilku miejscach realizując dwie edycje pod rząd, w inne wracając po latach. Ostatnio „Bazuna” gościła w przywidzkiej Zielonej Bramie aż trzykrotnie, w serii: edycje jubileuszowe - czterdziestolecie imprezy oraz półwiecze klubu FIFY – inicjatora i głównego organizatora Przeglądu..

„Bazuna” w swej historii odwiedził malownicze zakątki Kaszub, miejsca nad morzem, zamki i pałace Pomorza. Swą muzyczną formą przez ponad czterdzieści lat, jako jedyna impreza w kraju, odbyła prawdziwą turystyczną wędrówkę. Z biegiem lat ewolucji poddała się także forma muzyczna, śledząc akustyczne i folkrockowe dokonania w muzycznym świecie - w wizji globalnej. Podstawą, jak w pionierskich latach imprezy, pozostała jednak PIOSENKA - z nią przez trzy dni i dwie noce trwa wyłączne spotkanie, ją zabieramy ze sobą, by towarzyszyła nam przez cały rok, grana, śpiewana w grupach, podczas spotkań, turystycznych wyjazdów.

W 2015 r. przegląd BAZUNA po raz pierwszy gości w pięknym kaszubskim krajobrazie Sulęczyna. Widownią prezentacji konkursowych i nocnych występów zaproszonych gości będzie scena plenerowa Gminnego Ośrodka Kultury. Początek imprezy - piątek 26 czerwca, godz. 15.00 - koncert „Na dobry początek”, o godz. 17.00 „Koncert powitalny”.

Wspólna zabawa, śpiewanie na scenie i poza nią trwać będzie do godzin wieczornych niedzieli - 28 czerwca. Sulęczyno żyć będzie piosenką, zogniskowaną w okolicach sceny GOK, jednakże obecną w każdym zakątku pięknego otoczenia – ulubionego przez turystów, wczasowiczów oraz mieszkańców tej części Kaszub.

Podczas „BAZUNY 2015” w Sulęczynie będzie trwał Sulęczyński Jarmark Sobótkowy. Organizatorzy zaprosili wystawców – rękodzielników, twórców ludowych itp. Jarmark będzie doskonałą okazją do prezentacji dorobku dziedzictwa kulturalnego: wyrobów, potraw i produktów regionalnych co przyczyni się do szeroko pojętej promocji kultury kaszubskiej wśród uczestników wydarzenia.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Bazuny.