szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Toast pożegnalnySzymon Zychowicz - Za oknem gwiazdaDGZZ - Zwody [2001]

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2013 » "Autoportret z dygresją" - koncert Tomka Lewandowskiego
"Autoportret z dygresją" - koncert Tomka Lewandowskiego - balladowy wieczór w Łykendzie

Piątego marca miłośnicy piosenki poetyckiej i ballady mieli okazję posłuchać piosenek Tomka Lewandowskiego i poprzedzającej go Grupy Próba Mikrofonu. W kameralnym gronie i zaciszu Klubu Łykend można było porozmawiać z wykonawcą, który od blisko 25 lat działa w kręgu tzw. Krainy Łagodności.

Dorota Olearczyk | 

W czwartkowy wieczór wspominaliśmy OTGPS w Bazie pod Ponurą Małpą w Szklarskiej Porębie i nuciliśmy: „ Przyszłaś do mnie a ja nie spostrzegłem/ Dzisiaj tylko mogę mówić byłaś/ Nie wiem czy na jawie wzięłaś mnie za rękę/ Czy jak wszystko ty się tylko śniłaś”

Tomek Lewandowski to kompozytor, gitarzysta i wykonawca kojarzony z nurtem piosenki balladowej i poetyckiej. Początkowo był silnie związany z piosenką turystyczną. Pamiętają o nim werdykty najważniejszych imprez tego nurtu m.in. Wrzosowisko, Yapa, Bazuna, OTGPS Szklarska Poręba.

W 1992 roku, piosenki nagradzane na wspomnianych festiwalach, zostały zarejestrowane na kasecie pt. „Miniony Czas". Znalazł się tam też utwór - wizytówka pt. „Jaka Jesteś", który zagościł na kartkach wielu śpiewników turystycznych i harcerskich.

Tomasz Lewandowski komponuje głównie do tekstów i wierszy Mirosława Bochenka, wielokrotnie nagradzanego poety. Poza działalnością solową współtworzy tzw. Trio Trzech Bardów (Szymon Zychowicz, Piotr Woźniak i Tomasz Lewandowski) z powodzeniem występujące na licznych koncertach w Polsce i za granicą.

W Klubie Łykend- ciepłym głosem i sympatyczną powierzchownością- zaprezentował „Autoportret z dygresją, czyli 15 piosenek czterdziestolatka".

Opublikowany: 2013-03-26 05:30:00

foto: Julian Olearczyk