szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry - Tyci taci sen
Noro Lim - Do Ciebie
Rafał J. I. Kowalewski - Podłogo błogosław

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska 2 XII 2007 w Gnieździe Piratów

Z uwagi na fakt, że jest to mój debiut literacki, postanowiłem zacząć od środowiska muzycznego, w którym czuję się jak przysłowiowa 'ryba w wodzie' czyli od krainy piosenki żeglarskiej, potocznie zwanej 'szantą'. Zdaję sobie sprawę, że umieszczenie w tytule nazwiska Andrzeja przed Dominiką jest trochę nieeleganckie, ale wybaczcie. Postaram się to wyjaśnić w dalszej części artykułu.

Marcin Wieczorek | 

Andrzej Korycki w Gnieździe PiratówAndrzej Korycki - autor i kompozytor. Twórca muzyki, która zdecydowanie nie pozostaje obojętna nikomu, kto choć raz miał możliwość uczestnictwa w jego koncertach. Od wielu lat współlokator wspólnej sceny z Jurkiem Porębskim i zespołem Stare Dzwony. Swoim głosem wypełnia sale od najmniejszych zakamarków polskich miasteczek, poprzez sceny festiwalowe (np. krakowskie Shanties), aż po odległe USA.

Dominika Żukowska - karierę muzyczną rozpoczęła w chórze Dominika Żukowska w Gnieździe Piratówdziecięcym CHIPS
w żyrardowskim MDK, pod kierownictwem Andrzeja. Przechodząc przez kolejne etapy wtajemniczenia muzycznego, trafiła do zespołu DNA (wykonującego muzykę żeglarską), nad którym Andrzej również sprawował pieczę. I tak oto po wielu latach ciężkiej pracy, Dominika dostała zaproszenie do uczestnictwa we wspólnych koncertach. Co z tego wyszło? Możecie posłuchać na żywo na ich koncertach... Z ciekawostek mogę zdradzić, że Dominika jako osoba leworęczną, gra na gitarze w prawą stronę. Chyba niewielu jest muzyków, grających w tak oryginalny sposób.

Koncert z 2 XII 2007 oficjalnie był ostatnim tegorocznym występem w Warszawie, więc nie odmówiłem sobie takiej przyjemności. Pomimo, że przybyłem do klubu kwadrans po 19:00 (koncert miał się rozpocząć o 20.00), nie było już praktycznie gdzie stanąć, nie mówiąc o zajęciu miejsca siedzącego - a Gniazdo Piratów do najmniejszych nie należy. Całe szczęście, że można rezerwować stoliki, inaczej musiałbym koczować w tawernie od obiadu. Wspomniana tawerna, jest najbardziej znanym (i chyba jedynym) na warszawskim Żoliborzu miejscem spotkań środowiska żeglarskiego. Przyznam osobiście, że klimat który tworzy się podczas koncertów w GP jest wyjątkowy. W trakcie wywiadu Andrzej przyznał mi rację, że publiczność Gniazda ma "to coś".

Opublikowany: 2007-12-16 19:00:00
Strony: