szukaj  |   kontakt

Kamila Kraus - Zasypiamy w słowach
Piotr Szauer - Świadomość
DGZZ - My dzieci [2011]

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


Adam Maciejowski - SMAK 2007
Adam MaciejowskiAdam MaciejowskiAdam Maciejowski
Adam MaciejowskiAdam MaciejowskiAdam Maciejowski
Adam Maciejowski
Adam Maciejowski – Gorzów – "Bez reszty" - liryczny smutek tropików, poezja zaimkowa – tak ten typ twórczości nazywam, gdzie te części mowy – słowne surogaty w nadmiarze. Druga – "Magiczna kołysanka" - nawet ładnie się zaczyna, ale w refrenie banał prześciga oklepaństwo, a przecież można o miłości pięknie i niebanalnie – piosenka nie składa się tylko z początku i szablonu. Uczeni z UJ przeprowadzili kiedyś badania na temat zasobów leksykalnych tekstów disco-polo i wyszło im 70 słów w stu analizowanych tekstach.
Z ciekawości wziąłem pierwszy lepszy swój – niechwaląc się wyszło mi 120 w jednej (przynajmniej wiem dlaczego nie mogę tego cholerstwa tyle wklepać do głowy i muszę się kartką podpierać). Co nie świadczy, że ty Adamie nie możesz pisać lepiej. Pobaw się, poczaruj słowem (tak mi onegdaj poradził mistrz Kondratowicz – posłuchałem - chwalę się tu nieskromnie, ale są gorsze wady – np. pijaństwo i cudzołóstwo chociażby).