szukaj  |   kontakt

Corda - Nie mówDariusz Rubin - PROWINCJAL TANGO - liveAgata Gałach - Przystanek Ziemia Święta

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2014 » 6 Edycja Festiwalu Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim
6 Edycja Festiwalu Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim 19-22 XI 2014r

Publikujemy informacje od organizatorów:

6. edycja Festiwalu Piotra Skrzyneckiego upłynie pod znakiem Witkacego - jednego z najwybitniejszych, polskich artystów, pisarza, dramaturga, grafika, postaci bez wątpienia nieszablonowej i ekscentrycznej.

19 listopada 2014r Festiwal rozpocznie spotkanie z dr Anną Żakiewicz, która od lat zajmując się plastycznym dorobkiem Stanisława Ignacego Witkiewicza dowodzi, że wypadki, jakich okrutny los mu nie szczędził miały znaczący wpływ na kształtowanie się światopoglądu artysty.

20 listopada 2014r w MDK odbędą się warsztaty komiksu prowadzone przez mińskiego rysownika Wojtka Cichonia, autora komiksu Brama Czasu. Nie zapominajmy jednak, że komiks to nie tylko rysunek, ale także słowo, dlatego w sukurs Wojtkowi przyjdzie Artur Grzenda. Mamy nadzieję wspólnie z uczestnikami warsztatów stworzyć komiks o nowych przygodach Piotra S. wpisanych w miński pejzaż.
Wieczorem, o 20:00 odbędzie się pokaz filmu Mistyfikacja, który jest odważną próbą nowego spojrzenia na tajemniczą i wielokrotnie podważaną śmierć S. I. Witkiewicza w 1939 r.

21 listopada 2014r - Przegląd Piosenki Poetyckiej. W muzyczno-wokalne szranki staną artyści - amatorzy z całego kraju. Na koncert laureatów zapraszamy o 18:30. Natomiast o 20:00 na deskach Miejskiego Domu Kultury wystąpi zespół Piwnicy Pod Baranami w repertuarze opartym na tekstach Witkacego. Bilety na koncert Piwniczan są do nabycia w Miejskim Domu Kultury.

Finał Festiwalu, 22 listopada 2014r, będzie zwieńczeniem czterodniowej, kulturalnej uczty, przygotowanej dla widzów. Po raz pierwszy w Mińsku wystąpi trupa Teatru im. S. I. Witkiewicza z Zakopanego. Aktorzy zaprezentują sztukę pt.: „Appendix", która jest wyjątkowo oryginalną próbą potwierdzenia słów Witkacego: „gdyby nikt ponad siebie nie wyskakiwał, nie byłoby żadnego rozwoju i postępu na świecie". Bilety na Appendix do nabycia w Miejskim Domu Kultury.

Codziennie, na godzinę przed każdym z festiwalowych wydarzeń na fasadzie pałacu Dernałowiczów wyświetlana będzie prezentacja w formie mappingu, czyli zaawansowanej technicznie projekcji graficznej.

Więcej informacji: festiwalpiotraskrzyneckiego.pl

Plakat festiwalu