szukaj  |   kontakt

Dagmara Korona - PrzepadałamJacek Kadis - Jak ślepiecDariusz Rubin - PROWINCJAL TANGO - live

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2017 » 50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie
50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie

Od 30 lipca do 6 sierpnia 2017 w Bazie pod Ponura Małpą w Szklarskiej Porębie trwała jubileuszowa, 50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej.

Dorota Olearczyk | 

Od 30 lipca do 6 sierpnia 2017 w Bazie pod Ponura Małpą w Szklarskiej Porębie trwała jubileuszowa, 50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej. Giełda to 49 lat niezwykłej historii, którą stworzyło kilka pokoleń studentów, turystów, twórców, wykonawców i miłośników piosenki. W tym roku w Szklarskiej Porębie wystąpili m.in.: zespół Jan i Klan (zdobywcy Grand Prix ubiegłorocznej Giełdy), zespół Sztamajza, Wolna Grupa Bukowina, Elżbieta Adamiak z zespołem, Jerzy Filar i członkowie Naszej Basi Kochanej, zespół Mikroklimat, Waldemar Chyliński, Jan Błyszczak „Mufka" i Małgorzata Wojciechowska.

Podczas sobotniego koncertu nocnego próżno było szukać wolnego kawałka ziemi, na którym można byłoby ustawić turystyczne krzesełko lub rozłożyć karimatę. Tak dużej ilości publiczności nie widziałam jeszcze na Bazie, a bywam tu raczej regularnie. Trudno się dziwić , jubileusz w końcu zobowiązuje do specjalnego wydania cyklicznej i przyprószonej już siwizną Giełdy. Jerzy Filar, podczas swojego koncertu zabawnie skomentował zacną imprezę - To taki Woodstock dla 60+ . W tym roku organizatorzy oprócz koncertów proponowali wycieczki, konkursy, spotkania, a nawet spektakl.

Niepisaną tradycją giełdowych koncertów nocnych jest obecność chmur, z których często pada lub leje. W sobotę koło północy ten zwyczaj atmosferyczny urzeczywistnił się, co nie przeszkadzało, w równie zwyczajowych spotkaniach po latach, którym towarzyszyły wspólne śpiewy i niepowtarzalna atmosfera, którą zapalają i pielęgnują organizatorzy od 50 lat.

oprac. Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk

Opublikowany: 2017-08-11 09:20:00