szukaj  |   kontakt

Daniel Gałązka - I z tą różnicą (live)Monika Załoga - Po zmrokuDariusz Rubin - Deszcz

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2012 » 36. Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne | koncert galowy
36 Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne | koncert galowy - laureaci PPA

8 grudnia 2012r. po g. 18 w Firleju rozpoczęły się 36. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne. W pierwszej części koncertu wystąpili wokaliści zakwalifikowani do finału konkursu, a po g. 20 na scenę weszli laureaci PPA. Zarówno jedni, jak i drudzy z powodzeniem rozgrzewali widzów siłą swego talentu, a wieczór był mroźny.

Dorota Olearczyk | 

Dziesiątka finalistów- Marta Dubas, Marta Janicka, Olga Jankowska, Anna Jurek, Anna Kaltbach, Marta Ławska, Filip Małek, Barbara Piotrowska, Karolina Starzewska i Dorota Zygadło- zaprezentowała utwory należące do kanonu piosenki literackiej. Relacja z I części koncertu na naszej stronie.

Po przerwie wystąpili - laureaci PPA: Natalia Sikora i Mariusz Januszkiewicz z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Mateusz Dębski – kierownictwo muzyczne, aranżacje, fortepian, Łukasz Czekała – skrzypce, Łukasz Borowiecki – kontrabas, Franciszek Przybylski – perkusja. Całością koordynowała siedząca przy pulpicie realizatorskim - Monika Gołębiewska.

Koncert galowy 36. Nocnego Spotkania Literacko - Muzycznego zdominowały dwie wyraziste osobowości sceniczne. W wykonaniu Natalii Sikory i Marcina Januszkiewicza (laureatów Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) usłyszeliśmy piosenki z repertuaru między innymi: Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, Marka Grechuty, Seweryna Krajewskiego, Ireny Santor i Jerzego Połomskiego, Jacka Bruce'a, Lary Fabian, Jimiego Hendrix'a, Artura Brown'a. Artyści sięgnęli także do utworów poetyckich C. K. Norwida i A. Mickiewicza. Duet kipiał energią i dynamizmem. Dwuosobowy wulkan wokalny umiejętnie wyrzucał z siebie krwistą magmę - Oh Lord, won't you buy me a Mercedes Benz? Janis Joplin, żeby po chwili subtelnie frazować „Zakochanych" ( Zakochani bez pamięci jak my zakochani\ Tak w tym szczęściem bezmiary pijani\Nie do wiary po prostu, że można się kochać tak) Jerzego Połomskiego.

W mroźną, grudniową sobotę- Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz - wyśpiewali, wykrzyczeli i wyszeptali kawałek świata, który jest obok nich i dzięki koncertowi galowemu 36. Nocnego Spotkania Literacko- Muzycznego wzbogacił on i nas.

Opublikowany: 2012-12-16 18:00:00

foto: Julian Olearczyk